Počet návštev:

250525

REKLAMA NA GOOGLE

google_reklamy

Máte web stránku, alebo si ju plánujete dať vytvoriť, ktorá vám má zarábať predajom alebo propagáciou vašich produktov alebo služieb? Ale neviete ako na ňu pritiahnuť potencionálnych zákazníkov, ktorí by si tovar kúpili alebo vám zavolali, poslali mail, že majú záujem o vaše služby? Vyskúšajte presne zacielenú reklamu na internete - Google Adwords.

AKO TO FUNGUJE

Určite ste si všimli, že ak hľadáte niečo pomocou Google vyhľadávača a zadáte tam hľadané slovo, tak prvých pár odkazov na web stránky sú vždy platené reklamy, ktoré súvisia s hľadaným slovom, a to je práve systém Google reklám. Čiže predstavte si, že máte firmu, ktorá ponúka prekladanie textov, v tom prípade by som pre vás navrhol a vytvoril reklamu, ktorá by sa zobrazila vždy, keď by niekto do Google vyhľadávača napísal „preklad do angličtiny“ alebo „preklady bratislava“ ... .

google-adwords-reklama

VÝHODY GOOGLE REKLÁM

 • Google reklamy sa zobrazujú len ľudom, ktorí daný tovar alebo službu sami hľadajú (čiže zadajú do Google vyhľadávača ich názov alebo popis) a chcú sa o nich dozvedieť viac informácií a pravdepodobne ich chcú aj využiť alebo kúpiť.
 • Ďalšia výhoda je, že neplatíte za zobrazovanie reklamy, platíte len ak zákazníka zaujme vaša reklama a klikne na ňu a tým pádom sa dostane na vašu web stránku a prezerá si jej obsah, ponúkané tovary a služby. Jedno kliknutie vás bude stáť rádovo 10 až 30 centov. Môže sa zdať, že je to drahé, ale keď si zvážite, že z každých 10 kliknutí môžete mať reálne jedného nového platiaceho zákazníka - to jest získali ste ho za 1€ až 3€ a predali ste mu službu alebo tovar za niekoľko desiatok až stoviek €, čiže je to veľmi efektívna a nákladovo výhodná forma reklamy v porovnaní s tradičnými formami reklamy.
 • Kredit na reklamy si dobíjate podobne ako na predplatenej karte v mobile, čiže sa nemôže stať, že by vás prekvapil vysoký účet. Na reklamu miniete len sumu vo výške vášho dobitého kreditu. Môžete si nastaviť koľko chcete na internetovú reklamu denne minúť, napr. 5€. Po prekročení tohto denného limitu sa vaše reklamy už nebudú zobrazovať, tieto nastavenia sa dajú kedykoľvek zmeniť a môžete si prezerať denné štatistiky kliknutia na vaše reklamy a koľko máte ešte zostávajúceho kreditu. Navyše si zobrazovanie reklamy môžete kedykoľvek podľa potreby vypnúť a opätovne zapnúť.

google-adwords-reklama-internetova-reklama


POSTUP AKO SI VYTVORIŤ REKLAMU NA GOOGLE

 1. Pošlite mi prosím pomocou kontaktného formulára, ktorý je v spodnej časti tejto stránky krátku informáciu, predstavu, čo by ste chceli kampaňou riešiť (napr. zvýšiť návštevnosť web stránky www.vasastranka.sk, spropagovať svoje služby, zvýšiť predaj produktov ...) a kontaktné údaje na vás.
   
 2. Obratom vám nezáväzne navrhnem text reklamy, kľúčové slová (slová, ktoré keď si zadá niekto do Google vyhľadávača, tak sa mu zobrazia vaše reklamy, mali by to byť slová, ktoré vystihujú to čo by si asi zadal užívateľ do Google vyhľadávača, keby chcel produkt alebo službu od vás), navrhnem kde po kliknutí na vašu reklamu bude užívateľ presmerovaný (aby keď to bude napr. reklama na preklad do angličtiny, tak po kliknutí na reklamu, bol užívateľ presmerovaný rovno na podstránku na vašej web stránke, ktorá sa venuje prekladom do angličtiny a rovno si čítal vašu ponuku).
   
 3. Keď sa vám návrh bude pozdávať a budete súhlasiť, aby som pre vás vytvoril za jednorazový poplatok 220€ vašu vlastnú reklamnú kampaň na Google, tak podniknem nasledujúce kroky:
 • po prvotnej analýze spoločne doladíme text reklamy a kľúčové slová
 • vytvorím vám účet v reklamnom systéme Google Adwords a aktivujem ho, pomôžem vám s dobitím reklamného kreditu
 • vytvorím vám Google reklamu a komplexne ju nastavím – pri akých kľúčových slovách sa má zobrazovať, koľko chcete denne minúť € zo svojho dobitého kreditu
 • do 72 hodín bude reklama posúdená a schválená v Google a po dobití kreditu bude ihneď spustená
 • budeme dolaďovať detaily a nastavenia a urobím vám prístup k štatistikám o tom koľko ľudí si kliklo na vašu reklamu a koľko vás to stálo a aký máte zostávajúci kredit na reklamu

[Form reklamagoogle not found!]